preloader

شنبه تا پنج‌شنبه (18-10)

تهران

وانجک

ویرایش

درباره ما

نیلوفر قیومی هستم، کارشناس رسمی سازمان فنی و حرفه ای کشور و مدرس میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن در سراسر کشور

با من در ارتباط باشید

آشنایی با فرم صورت و ترمیم ابرو

  • خانه
  • -
  • ابرو
  • -
  • آشنایی با فرم صورت و ترمیم ابرو
 آشنایی با فرم صورت و ترمیم ابرو

ابرو یکی از مهمترین و مشخص ترین عضو در چهره می باشد که با تغییرات در مدل و پهنای آن حالات چهره نیز به طرز شگفت آوری تغییر می کندو زیبایی چهره دوچندان می شود. امروزه نیز خانم هایی که به زیبایی خود اهمیت می دهند و ابروهای توخالی دارند یا نازکی دارند ، به دنبال روش های جدید هاشور ابرو هستند.

 

زیرا بسیاری از آنها از استفاده از ژل ابرو ، ریمل ابرو ، مداد و سایه های پودری که معمولا با عرق کردن و با گذشت مدت زمانی در ابرو پخش می شوند خسته شده اند. هاشور ابرو یکی از موثرترین روش هاست که روش های مختلفی دارد.

 

برای خوش فرم شدن ابروها  هر دو ابرو باید با یکدیگر قرینه باشند. برای آنکه زیبایی آرایش انجام شده به چشم بیاید و به زیبایی صورت بیافزاید باید هر دو ابرو با یکدیگر قرینه باشند. قرینه بودن ابروها در صورت یکی از اصول زیبایی صورت و ابرو میباشد. برای آنکه میکروبلیدینگ ابرو، میکروپیگمنتیشن ابرو، شیدینگ ابرو و یا هر نوع آرایش دیگری به طور قرینه انجام شود  روشهای مختلفی برای قرینه سازی آنها وجود دارد.

 

تمیز و دقیق بودن آرایشی که انجام میشود را از قرینه بودن ابروها میتوان متوجه شد به همین دلیل است که تمام متخصصینی که اینگونه خدمات آرایشی را ارائه میدهند دقت خاصی برای انجام کار خود میگذارند زیرا اگر سهوا اشتباهی و یا خطایی در انجام اینگونه آرایشها بروز دهد دیگر جبران کردن این خسارات ممکن است بسیار سخت شود زیرا هم هزینه ترمیم آن زیاد میشود و هم به مدت زمان طولانی جهت جبران خسارت نیاز دارد.

 

قرینه سازی ابروها برای آنکه احتمال بروز اشتباه و یا خطا را کم کند بسیار مناسب است و تا حدود بسیار زیادی با قرینه سازی ابروها دیگر امکان بروز اشتباه وجود ندارد. به همین دلیل است که متخصصین همگی باید قرینه سازی ابرو را بدون اشتباه و با مهارت بالایی انجام دهند.

 

ترمیم ابرو چیست؟

ابرو نقش مهمی در زیبایی افراد دارد  ترمیم ابرو روشی برای درمان ریزش ابرو ها و  زیبایی بخشی به ابرو و در نهایت چهره افراد است ، ترمیم ابرو در کلینیک و یا در مراکز زیبایی صورت میگیرد . از جمله روش های ترمیم ابرو ، هاشور زدن است به این طریق که رنگدانه ها در لا به لای ابرو ها القا می شود، مناطق خالی ابرو را پوشانده و همچنین مدل ابرو افراد را به شکل دلخواه آن ها در می آورد

 

طراحی ابرو برای انواع صورتها چگونه انجام میشوند؟

 

صورت گرد

 

بهترین مدل ابرویی که برای این صورتها مناسب است ابروی زاویه دار با ارتفاعی بلند و دمی کوتاه میباشد و ابروهای گرد اصلا برای این نوع صورت ها مناسب نیتند زیرا باعث گرد تر نشان داده شدن صورت میشوند. هدف ما از طراحی این نوع ابرو برای صورتهای گرد آن است که صورت را استخوانی و کشیده تر نمایان کند. صورتهای گرد را میتوانید از روی چانه گرد و چهره پر که در آن زوایای صورت مشخص نیست شناسایی کنید.

 

صورت قلبی

 

مدل ابرویی که برای این نوع صورت‌ها مناسب است ابروهای پهن و تیره رنگی هستند که در انتهای ابرو زاویه دارند و افرادی که صورت قلبی شکل دارند چانه تیز آنها بسیار نمایان میشود و هدف از طراحی این نوع ابرو آن است که چشم بیشتر نمایان شوند و چانه کمتر مشخص باشد. این نوع صورتها معمولا پیشانی پهن، گونه‌های برجسته و چانه برجسته دارند که به شکل قلب کشیده شده‌اند.

 

صورت بیضی

 

مدل ابرویی که برای این نوع صورتها مناسب است  ابروهایی پهن، صاف و بدون زاویه میباشد. به طور جدی از طراحی ابروهای هشتی رو به بالا برای این نوع صورتها بپرهیزید که اصلا مناسب نیستند. این نوع صورتها را میتوانید از شباهت آنها با تخم مرغ شناسایی کنید. در این مدل صورت چانه کشیده تر از پیشانی میباشد.

.

صورت مربعی

 

بهترین مدل ابرویی که برای این نوع صورتها میتوان پیشنهاد کرد مدلی است که زوایای مشخص صورت را کمتر کرد که بهترین مدل ابروهای مناسب برای آن ها گرد و بدون زاویه هستند

 

صورت مستطیلی

 

بهترین مدل ابرو برای این نوع صورت ابروهای پهن و بلند است . هدف از طراحی این نوع ابروها آن است که پهنای صورت بیشتر نمایان شود و این به این دلیل است که این نوع صورتها طولشان کشیده تر از عرض آنها است و به همین دلیل است که مدل ابروهای پهن و بلند توصیه میشود. این نوع صورتها که از انتها دراز، لاغر و دارای زاویه های تند هستند میتوان شناسایی کرد.

 

صورت الماسی

 

مدل ابرویی که برای این نوع صورتها باید در نظر بگیرید ابروهای رو به بالا و دنباله دار هستند و این مدل صورتها را میتوانید از صورت لاغر، گونه‌های برجسته، چانه و پیشانی کوچکشان شناسایی کنید.آنچه باید در مورد جدیدترین روشهای قرینه سازی ابرو  و آموزش قرینه سازی ابرو برای تاتو بدانید آن است که این کار قبل از هر چیز نیاز به آموزش دارد و زمانی که آموزش قرینه سازی را گذراندید با کمی تمرین و تمرکز بر روی انجام کار میتوانید آن را بدون هیچ گونه خطایی انجام دهید.

 

برای آن که بهترین مدل ابرو را برای تاتو و حتی روشهای دیگر آرایش دائم و نیمه دائم طراحی کنید نیاز است که صورتهای مختلف را بشناسید آنگاه میتوانید قرینه سازی ابرو در کنار بهترین مدل ابرو را برای  زیبایی صورت انجام دهید. جدیدترین روشهایی که برای قرینه سازی ابرو مورد استفاده تمام متخصصین قرار میگیرد استفاده از خط کش، کولیس، مداد ابرو و وسایلی مانند این قبیل است.

 

انواع کار روی ابرو

از جمله روش های ترمیم ابرو عبارتند از: 

 

  • هاشور ابرو
  • میکروبلیدینگ
  • فیبروز
  • میکروپیگمنتیشن

روش های جدید هاشور ابرو با تتو چه تفاوت هایی دارند؟

خانم ها برای آرایش دائمی ابروی خودازتاتوی ابروکه یک روش قدیمی است استفاده می کردند اما این روش خیلی زود جای خود را به روش های جدید داد. کادرهای مصنوعی ، رنگ های یکنواخت ، زخم و خونریزی ، دائمی بودن روش و …. همه دلایلی برای نارضایتی فردی که از تاتو استفاده می کرد بودند.

 

روش های جدید علاوه بر تاتو کادربندی مصنوعی ندارد و به ندرت فرد دچار خونریزی می شود و از آنجا که رنگ به لایه های سطحی پوست انتقال میابد به مرور زمان از بین می رود و در صورتی که فرد از هاشور ابرو پشیمان شود می تواند در نوبت های بعدی هاشور ابرو را ترمیم نکند وبه تدریج هاشور ابرو از بین میرود.

 

روش های هاشور ابرو

هاشور ابرو سه بعدی

 

امروزه ابرو یکی از مهم ترین بخش های صورت به حساب می آید بنابراین هاشور سه بعدی ابرو  تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی چهره افراد دارد خانم ها معمولا تمایل دارند که ابرو های زیبا و مرتبی داشته باشند و همچنین با تغییر شکل یا اصلاح فرم ابرو هایشان به ابرو های زیبا و دلخواه شان دست یابند.

 

روش های بسیار زیاد و متنوعی برای انجام این کاروجود دارد که هاشور سه بعدی ابرو هم یکی از همین روش های جدید می باشد که بسیار پرطرفدار شده است. این نوع هاشور زدن ابرو از زیباترین انواع هاشور ابرو به شمار میرود.

 

هاشور سه بعدی ابرو چیست :

برای انجام هاشور سه بعدی ابرو ،هاشور ها را چه شکلی طراحی می کنند که حالت ابروی فرد حالتی بسیار طبیعی به خود گرفته و با ایجاد خطای دید سبب شود که ابرو برجسته و شبیه به ابروهای طبیعی به نظر برسد. حتی در مواردی که فرد هیچ ابرویی نداشته باشد نیز این نوع هاشور سه بعدی می‌تواند تاثیر خود را بر زیبایی فرد بگذارد. در ایران برای انجام هاشور سه بعدی ابرو از دو روش پرطرفدار استفاده می نمایند.

 

هاشور بر اساس متد فیبروز

روش تغییر رنگ 

 

روش انجام هاشور سه بعدی:

 

میکروپیگمنتیشن و میکرو‌بیلدینگ دو روش معروف برای انجام هاشور ابرو سه بعدی هستندکه اکثر متخصصان از این دو روش استفاده میکنند. روش میکروبلیدینگ است که برای انجام هاشور های سه بعدی به صورت دستی و یا با قلم های مخصوص میکروبیلدینگ انجام می شود. این هاشور بسیار ظریف و طبیعی می باشد اما متاسفانه نسبت به روش میکروپیگمنتیشن ماندگاری و دوام کمتری دارد که احتمالاً به دلیل ظرافت آن است.

 

هر کدام از این دو روش با سوزن ها و وسایل یکبار مصرف انجام می‌شوند و هر دو روش روش های بهداشتی هستند البته به شرطی که اجرای این دو روش در مراکز زیبایی با کیفیت و معروف انجام بگیرد. روش بعدی میکروپیگمنتیشن است این روش برای هاشور سه بعدی ابرو استفاده می شود. در این روش رنگهای تزریق شده به قسمت عمیق پوست نفوذ می کنند و در نتیجه روی ابروها ماندگاری بالاتری دارند.

 

میکروپیگمنتیشن چیست ؟

میکروپیگمنتیشن با استفاده از قلم و دستگاه دیجیتال انجام می شود و رنگ به لایه عمیق تری نسبت به میکروبلیدینگ می رود. در این روش ابتدا ابرو را بی حس می کنند سپس با ماژیک یا مداد ابرو فرم مورد نظر را طراحی می کنند سپس خطوط هاشور را با قلم دستگاه درون کادر می کشند.

میکروبلیدینگ

میکروپیگمنتیشن با هاشورچه تفاوت هایی دارد؟

 

مواد مورد استفاده و میزان آسیب رسانی به پوست و احتمال حساسیت به رنگ های مورد استفاده در هاشور و خالکوبی یا همان تاتو یکسان است و این دو فقط در شکل استفاده با هم متفاوت اند. در خالکوبی یا همان تاتو منطقه مورد نظر کامل و یکدست رنگ می شود ، اما در هاشور خط هایی ظریف کنار هم قرار میگیرند تا ظاهری طبیعی تر ایجاد کند.

 

در میکروپیگمنتیشن از رنگ های استانداردی استفاده می شود که قبلا آزمایش شده و احتمال حساسیت به این رنگ ها کمتر است. نکته دیگر اینکه در میکروپیگمنتیشن اگر لازم باشد می توان رنگ به کار رفته را با روش های پاک کننده به خصوص لیزر محو کرد.

 

میکروبلیدینگ چیست؟

 

میکروبلیدینگ در واقع هاشور سه بعدی ابرو است و جدیدترین روش آرایش ابرو می باشد. ابزار کار در میکروبلیدینگ یک قلم حرفه ای با 12 تا 15 عدد سوزن است که توسط اپراتور برای رسم خطوطی به شکل تارهای ابرو در نواحی خالی میان موهای ابرو به کار گرفته می شود. در این روش آرایشگر پس از بی حس کردن ابروی فرد، ابتدا با مداد مدل مورد نظر خود را دور ابروی طبیعی فرد طراحی ‌‌‌‌می‌کند سپس با بلید از رنگ مخصوص ابرو که به فرم ژله‌ای، خمیری و سایر

 

اشکال است، بر‌‌‌‌می‌دارد و داخل کادر را پر ‌‌‌‌می‌کند. رنگ ابرو با استفاده از این قلم به غشای میانی پوست نفوذ ‌‌‌‌می‌کند. در میکروبلیدینگ ابرو، در صورتی که پیش از این از تاتو استفاده نکرده باشید آرایشگر ‌‌‌‌می‌تواند از رنگ‌‌‌‌های روشن نیز برای‌‌‌‌هاشور ابروی شما استفاده کند اما در صورتی که قبلا تاتو کرده باشید فقط رنگ‌‌‌‌های تیره روی ابروی شما جواب ‌‌‌‌می‌دهد.

 

یکی از موارد و در واقع مهمترین کاربرد این روش ، در انجام هاشورهای ظریف و مویی میباشد. دلیل این امر هم ، در این است که در روش میکروپیگمنتیشن ،  به دلیل لرزش های دستگاه (تبدیل حرکت دورانی موتور به حرکت خطی سوزن ) و ضربات وارده از سوزن به پوست ،  خط های هاشور ، ضخیم تر از موی ابرو ایجاد میشود و البته عمیق تر .

 

اگر پیگمنتر در استفاده از دستگاه و کنترل خطوط هاشور،  مهارت کافی را پیدا کرده باشد ، در استفاده از این روش نیز،  میتواند بسیار موفقتر عمل نماید. متد بلیدینگ ، در مبحث پوست شناسی ، رنگ ها ، بی حسی ها کاملا مانند میکروپیگمنتیشن بوده و فقط در روش تزریق رنگ به پوست با تغییراتی همراه میباشد

فیبروز

فیبروز چیست؟

یکی از جدیدترین متدهای ابرو ، تکنیک فیبروز می باشد. فیبروز در واقع روشی از میکروبلید است که توسط آکادمی معتبر فیبروز ایجاد شده است. فیبروز ابرو روشی نیمه دائمی برای آرایش ابروهاست که در آن عمل هاشور زدن ابروها به وسیله سوزن های یکبار مصرف و به صورت دستی انجام می شود و شکل تمام شده کار بسیار شبیه به ابروهای طبیعی است.

 

هاشور ابرو به روش فیبروز مدل های مختلفی از نظر تنوع مدل دارد. ماندگاری هاشور ابرو به روش فیبروز به عوامل مختلفی بستگی دارد و معمولا بین 6 ماه تا یک سال دوام دارد زیرا نسبت به روش میکروپیگمنتیشن عمق کمتری دارد پس ماندگاری آن نیز کمتر است. به علاوه رنگ های مورد استفاده در فیبروز ابرو از نوع مواد معدنی و بدون فلزات سنگین می باشند به همین دلیل این رنگدانه ها جذب پوست می شوند و ظاهری طبیعی رو برای ابروها ایجاد می کنند و ایجاد حساسیت نیز نمی کنند.

 

میکروشیدینگ چیست؟

میکروشیدینگ اثری همانند سایه پودری دارد و برای پوست های حساس مناسب میباشد . افرادی که پوست خشک و ابروهای توخالی دارند می توانند از ترکیب میکروبلندینگ و میکروشیدینگ استفاده کنند.

 

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

هر دو روش، روش‌‌‌‌های نیمه دائمی ‌هستند و باید پس از مدتی‌‌‌‌‌ ترمیم شوند. اما میکروبلیدینگ سطحی‌‌‌‌‌تر است و مدت کمتری روی پوست ‌‌‌‌می‌ماند. معمولا اثر میکروبلید پس از یک سال از بین ‌‌‌‌می‌رود اما برای میکروپیگمنتیشن این مدت طولانی‌‌‌‌‌تر است. از آن جا که میکروبلید با دست انجام ‌‌‌‌می‌شود دقت بیشتری دارد و طبیعی‌‌‌‌‌تر نیز ‌‌‌‌می‌باشد در حالی که میکروپیگمنتیشن با استفاده از دستگاه انجام ‌‌‌‌می‌شود.

 

مراقبت های بعد از میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ

بعد  از‌‌‌‌ انجام هاشور ابرو تا سه روز از استحمام خود داری نمایید و تا یک هفته از شستن صورت با مواد شوینده و کشیدن لیف بر روی ابرو پرهیز کنید. همچنین تا سه روز هر چهار ساعت با سرم نمکی یا آب جوشیده خنک شده و یک پنبه ابروها را پاک کنید و با پماد آ چشمی ‌ابرو را چرب کنید. تا دو هفته استخر نروید و و از خاراندن و کندن پوست ابرو خودداری نمایید.

 

هاشور ابرو برای چه افرادی مناسب نمی باشد؟

بیماران سرطانی، افراد مبتلا به صرع، افراد با آفتاب سوختگی شدید، خانم‌‌‌‌های باردار، مادران شیرده،افراد دارای بیماری‌‌‌‌ها و اختلالات خونی، افراد با بیماری‌‌‌‌های پوستی و شکستگیابرو نمی‌توانند میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ انجام دهند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *